Please note:

All individual and relay team slots are now full. Registration is closed.

Only changes to relay members allowed and must be done by March 24th

$25 change fee will apply and be collected at packet pickup.

Please note race age is age as of 12/31/2017 per USAT standard.

If there are any errors, please email Claudia at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Start List 2017 Relays 3/27/17 rev

Search:
Loading data...
Bib# Category Relay Team Name Swimmer Name Biker Name Runner Name
1601 Relay - Female Alaska Girls Theresa Wooten Hannah Thomas Michelle thomas
1602 Relay - Female Alaskan Molten Mamas Maggie Porter Bethany Zellmer Maggie Porter
1611 Relay - Female K Tri Sally Crawford Laurie Colmery Jennifer Morse
1613 Relay - Female La La Lava Sharon Makler Debby Ofstedahl Wendy McCall
1614 Relay - Female Laughing Lava Ladies Marcie Davis Pat Allbee Debby Ciambrone
1615 Relay - Female Lava Ladies Dawn Zierk Janet Bond Heather Cook
1616 Relay - Female Lava Momma Relay Koren Dodson Koren Dodson Marla Spencer
1617 Relay - Female Lavamamas Theresa Edington Dawn Steffler Theresa Edington
1618 Relay - Female MANA 3 Rita Hirai Nikki Hind Suzanne Nora Johnson
1619 Relay - Female Mom Squad Brynn Geer Mandi Post Cobey Ackerman
1620 Relay - Female Mombshells Margaux Burton Christine Ekle Melissa Bell
1621 Relay - Female Mother Beaters Madeline White Katlyn White Madeline White
1603 Relay - Female Badass Moms Rachel Real Kelly Brennan Kelly Brennan
1622 Relay - Female Na Wahine O Team Bodhi Madeline Budde Kelly Hudik Keani Go
1623 Relay - Female Nurses Of The North Michelle Hanson Belinda Cousineau Belinda Cousineau
1624 Relay - Female Pet The Kitty Jennifer Pepin Cathy Janigo Carol Fraser
1625 Relay - Female Puako Beach Club Kathleen Patrick-Baas Kathleen Patrick-Baas Lillian Lim
1626 Relay - Female Salt N Pepper Susie Cohen Susie Cohen Regina Huricks-Trapp
1627 Relay - Female Team Advil Diane Blakey Nicole Thibodeau Katrina Abramowicz
1628 Relay - Female Team ALA Alanna Blackwell Laura Van Winkle-Mascari Angela Naehu
1629 Relay - Female Team Bite! Crystal MacKenzie Crystal MacKenzie Elsa Stavig
1630 Relay - Female Team BPI Jessica Pan Andrea Duarte Andrea Duarte
1631 Relay - Female Team Dragon Girl Sarah Owen-Vandersluis Lisa Massop Barbara Calcagni
1604 Relay - Female Bike Works Beach & Skirts Sheri Lehmer Janet Higa-Miller Kerstin Busse
1633 Relay - Female Team KNS Kiani Yost Julie Souza Sasha Asselbaye
1634 Relay - Female Team NARS Kiana Wiley Shauna Spangenberg Shauna Spangenberg
1635 Relay - Female Team Sig Kimberly Kato Chambliss Jackie Ramirez Erin Cusack
1636 Relay - Female The Poppy Girls Amanda Refy Helen Harris Helen Harris
1637 Relay - Female Tri-ing for Fun! Ceri Whitfield Megan Macarthur Holly Weigle
1638 Relay - Female Tucan Tri Sandy Hickey Vi Duong Vi Duong
1639 Relay - Female Wahines With Attitude Christine O'Gorman Sheryl Cobb LeeAnne Lowery-Gorman
1668 Relay - Female 3 Below Zero Alexis DeCarli Debra DeWitt Kim Blood
1708 Relay - Female Surprise Factor Lynda Montague Lynda Montague Jeffrey Woods
1713 Relay - Female Team Corral-Miller Deborah Corral Maggie Laufenberg Mo Miller
1605 Relay - Female Blondes Tri Betta Trudy Mullins Cindy Wild Cindy Wild
1734 Relay - Female What Would Sig Do? Janette Dosch Jacqueline Vega Janette Dosch
1735 Relay - Female Tri Again Ricci Racela Paige Wilburn Becky Watts
1737 Relay - Female The Turtles Silken Laumann Silken Laumann Michelle Gorosh
1738 Relay - Female Marianne and KC Marianne Start KC Kent KC Kent
1606 Relay - Female Chafing The Dream Kerri Watt Kerri Watt Kerry Clark
1607 Relay - Female Challenged Chicks Christine Cadogan Wendi Eldridge Christine Cadogan
1608 Relay - Female Hawk Orr Us Michelle Hawkins Karen Hawkins Dianne Orr
1609 Relay - Female Honolulu Honeys Denise Boatwright Nekita Land Nekita Land
1610 Relay - Female Hualalai Sports Team #1 Beth D' Angelo Chantal Prunier Gwen Echols
1640 Relay - High School Da Boyz Keanu Young Daniel Groves Aiden Richardson
1641 Relay - High School Gulch Gang Cassidy Majors Mari Camacho Will Savage
1642 Relay - High School HPA - 1 Daniel Cohen Daniel Cohen Luis Madrid
1643 Relay - High School HPA - 2 Ryan Cohen Reyn Kaneshiro Emily Fong
1644 Relay - High School HPA - 3 Tommy Truong Tommy Truong Patch Wong
1645 Relay - High School Paul Sheldon Jack Xia Matt Ching Jason Lee
1646 Relay - High School Waverider Tri Club Skyler Kiser Hanalei Akazawa Mingxia Hawkins
1647 Relay - High School Waverider Triathlon Club ChanHee Jeong Jack Kanuha Emma Vickers
1648 Relay - High School We Lava You Taylor Doherty Ilan Naibryf Ilan Naibryf
1649 Relay - Kapuna Splash, Flash and Dash Jane Dierenfield Maggie Murphy Wendy Clark
1650 Relay - Kapuna Team Growler USA Dan White Mike McCann Gerry Skaggs
1651 Relay - Male Alex and Duke Derego Foundation 3 Ed Doherty Maitland Akau Michael Akau
1652 Relay - Male Bazinga Edward Hickey Edward Hickey Randy Masutomi
1661 Relay - Male Rapid Canadian Connection David Jackman David Jackman Nolan Twerdoclib
1662 Relay - Male Team Bodhi Jeff Foster Kevin Lannen Martin Sanchez
1663 Relay - Male Team Grasshopper Ryan Smith Charles Brittenbring Ryan Smith
1664 Relay - Male Team Holo Holo Dan Yarborough David Hiranaka Don Taylor
1665 Relay - Male Team Stuart Cameron Stuart Derek Stuart Joshua Stuart
1666 Relay - Male The Captain and his Crew Garrett Prinslow Michael Prinslow Garrett Prinslow
1667 Relay - Male Three G Randon Guerpo Danny Guerpo Jaime Guerpo
1730 Relay - Male Kona Fitness Larry Derbes Rick Rubio Joe Fairchild
1653 Relay - Male Bike Works Daniel Manzo Grant Miller Sal Salmi
1654 Relay - Male Budde Boys James Budde Todd Marohnic Nick Muragin
1655 Relay - Male Father and sons Aiden Ankrum Adam Ankrum Alec Ankrum
1656 Relay - Male Frickin' Guys! Bill Jones Bill Jones Wes Lum
1657 Relay - Male Go Snow Go/ Bodhi Tree Abraham Go Frank Snow Stephen Rouelle
1658 Relay - Male Just A Mutt Ryan Seguine Chase Farrens Ryan Seguine
1659 Relay - Male Lava Lava Beach Club John Roth Jim John Scott Dodd
1660 Relay - Male Local Joe Colin Yost Jeremy Roberts Charles Asselbaye
1612 Relay - Mixed Keikis in Bikinis Payton Hooey Tony Melton Lisa Burgis Der
1669 Relay - Mixed 49-2-50 Wendy Daniel Robert Forto Robert Forto
1678 Relay - Mixed GingeMinge David Minge Jess Feenstra David Minge
1679 Relay - Mixed H Bomb Jeff Huish Jacki Hancey Jeff Huish
1680 Relay - Mixed Hana Hou Pamie Sato Charles Uehara Sheryl Toda
1681 Relay - Mixed Hawaiian Ass-Ta-Spankin' Leslie Shiotani Doug VeraCruz Curtis Neck
1682 Relay - Mixed Hawaiian Holcks Jordan Vedelli Nicole Vedelli Jordan Vedelli
1683 Relay - Mixed Highly Caffeinated Derinda Thatcher Rexanne Ring Sean Adkins
1684 Relay - Mixed Holualoa 2 Robert Forgit Beth Kasser Beth Kasser
1685 Relay - Mixed Horsing Around Jodi Hughes Janus Reyes Jon Nauman
1686 Relay - Mixed HWVictory Debbie Murphy Matthew Lane Matthew Lane
1687 Relay - Mixed Just For Fun Because We Can Hiroki Soler Ignacio Soler Maki Abe
1670 Relay - Mixed AK-MT-CO Kyle Bremont Mona Bremont Cora Berbig
1688 Relay - Mixed Just for Kicks Jan Roberts Alex Dong Kayla Haggerty
1689 Relay - Mixed Kiss Our Ash Maria Allen Alex Sheshunoff L.M. "Butch" Allen
1690 Relay - Mixed Kona Dragons Johnnie Kaihewalu Amanda Platter Amanda Platter
1691 Relay - Mixed Larson Party of 3 Lindsy Larson Nick Larson Nick Larson
1692 Relay - Mixed Menage e Trois Karen Bullard Kanoe Margol Mike Yahiku
1693 Relay - Mixed Moku Hoaloha Joe Kent Ken Carvalho Connie Carvalho
1694 Relay - Mixed Molokini and a Wahine Jack Barnette Mollie Belancik Jack Barnette
1695 Relay - Mixed Muchachas & Me David Velasquez Andrea Velasquez Dianne Velasquez
1696 Relay - Mixed Nacino Family Chandler Nacino Juliet Nacino Alexis Molina
1697 Relay - Mixed Pardo-Benavides Eugenia Benavides Javier Pardo Eugenia Benavides
1671 Relay - Mixed Alaska Waveriders Maya Gee Royal Crittenden Royal Crittenden
1698 Relay - Mixed PRSquared Rick Abbott Rachel Sheehan Kathleen Pelkan
1699 Relay - Mixed Pyroclastics Ron Andrews Sharon Andrews Jane Andrews
1700 Relay - Mixed Queen and Me Pam Kirby Don Kirby Don Kirby
1701 Relay - Mixed RCR team Kona Robin Alterman Rodney O'Brien Cynda Unger
1702 Relay - Mixed Rogue 3 David Mattice Neil Fried Caren Loebel-Fried
1703 Relay - Mixed Scherer Madness Henry Scherer Connie Lutkevich Connie Lutkevich
1704 Relay - Mixed Scrambled Legs Laura Butcher Sean McLaughlin Laura Butcher
1705 Relay - Mixed Shark & Awe Richard Adcock Patrick McLain Brooke Myers
1706 Relay - Mixed Slattery Danial Slattery Megan Oberg Megan Oberg
1707 Relay - Mixed Speed Demons Lisa Youngs Robert Oswald Kim Hillis
1672 Relay - Mixed Bring It Mindy Rock Krag Johnsen Brian Rock
1709 Relay - Mixed Swim, Bike, Rum! Amy Woodward Jeff Stanford Jason Woodward
1710 Relay - Mixed Team Alamaska Kristina Miller Alex Lukens Corinne Lucas
1711 Relay - Mixed Team Andrews Anna Andrews Dale Andrews Anna Andrews
1712 Relay - Mixed Team Cambio Core Allyson Furukawa Roy Kanemisu Katy LaVecchio
1714 Relay - Mixed Team Hang Teady Jason Heady Angie Tang Angie Tang
1715 Relay - Mixed Team Holmes Kristie Roach-Holmes Dale Cole Kristie Roach-Holmes
1716 Relay - Mixed Team Mauna Lani Jackson Hofmann Dennis Lombardi Reueau Kennedy
1717 Relay - Mixed Team Plan B Katherine Cross Ferdinand Babas Ferdinand Babas
1718 Relay - Mixed Team Sachs Nathan Sachs Paul Sachs Jolene Head
1719 Relay - Mixed The A Team Linda Aldridge Darren Aldridge Calum Aldridge
1673 Relay - Mixed C-dawg Racing Carla Jackman Carla Jackman Jared Twerdoclib
1720 Relay - Mixed The Beauty and the Least Mike Drutar Mike Drutar Lisa Vos
1721 Relay - Mixed The Mighty Gos Arturo Reyes Arturo Reyes Maiki Cofer
1722 Relay - Mixed The Miller Girls Aaron Wall Roseann Simko Wall Tiffany Miller
1723 Relay - Mixed Tri-Jinx Emily Wiswesser Tom Schultz Kristie Fore
1724 Relay - Mixed Two Amigas & One Amigo Loren Aquino Aileen Esmeralda Lauri Yonemoto
1725 Relay - Mixed Veritas Bella Amore Ann Rembert Safranek Betsy Solis Brodie Callender
1726 Relay - Mixed We TRI Hard Andrea Castelblanco Julian Rojas Andrea Castelblanco
1727 Relay - Mixed Wendy and the Lost Boys Mick Richards Ken Moore Wendy Taylor
1728 Relay - Mixed Where's Bob Stephannie Boland Anderson Stan Kersch Sandra Kersch
1729 Relay - Mixed Zeelander Becky Boonman Cornelis Boonman Jackie Hofmann
1674 Relay - Mixed Da BC Coaches Erin McNulty Owen Lee Katie Armbrecht
1731 Relay - Mixed Chasing Natalie Allison Parrish Kevin Parrish Dean Parrish
1732 Relay - Mixed Team Foosay Ronald LaVecchio Darrin Sato Bessie Tran
1735 Relay - Mixed Island Tri Team B Stacey Acma Wayne Kaaloa Thomas Fisher
1736 Relay - Mixed Skinny Dippers James Sparks Deano Zappia Christi Serpa
1675 Relay - Mixed DieTri-ing Susan Nowland Larry Taylor Marci Cartier
1676 Relay - Mixed Escapees from a Long Winter Anne Bradley Leo Dieleman Anne Bradley
1677 Relay - Mixed Frosted Tips Martin Meenaghan Sabrina Hamilton Michael Lloyd